5 sposobów jak oszczędzić na zakupach.

Jak oszczędzić przy robieniu zakupów? Jak wydać mniej i uniknąć pułapek konsumenckich? Oczywiście główną wskazówką byłoby zdanie „Czytaj bloga Pin i Zielony – dowiedz się więcej o produktach i zakupach”, ale bez przesady 🙂 Jestem przecież skromnym autorem 🙂 Zacznijmy zatem z ogólnie znanymi wskazówkami na oszczędzanie na zakupach:

1. Wypłać przed zakupami gotówkę z bankomatu. Od dawna jest udowodnione, że statystycznie wydajemy więcej (i niepotrzebnie) używając plastiku. Zatem stara, dobra gotówka? Czemu nie.

2. Zrób listę zakupów, tego co naprawdę potrzebujesz. Bez listy często kupimy więcej, impulsywnie, wydając więcej niż planowaliśmy.

2638883650_c81be722ba_b

3. Sprawdzaj paragon. Bardzo często ceny w kasie różnią się znacznie od cen na etykiecie. Zawsze możesz oddać produkt lub domagać się zwrotu nadpłaty.

4. Patrz na daty ważności produktów. Zasadniczo obsługa lubi mieszać produkty bliskie końca terminu ważności z nowymi. Ta praktyka ograniczy marnowanie żywności i wydatki.

5. Uważaj na rabaty, obniżki i promocje. Nie ma nic za darmo. Często obniżka jest fikcyjna, czego sam byłem świadkiem nie raz, premiowe wielopaki kosztują więcej, niż kupienie produktów osobno, gratisy nie są gratis, itp.

Podsumowując,

Zabierz na swoje zakupy swój rozum. To najlepszy partner zakupowy.