Czy można sprzedać ciuchy w lumpeksie?

Dziś wyjątkowo nie o kupowaniu, a o sprzedawaniu. Robiliśmy w domu mały remanent i okazało się, że zebrało się kilka reklamówek ciuchów, które są w dobrym stanie, ale z różnych powodów nie będą więcej noszone. Co z nimi zrobić?

Kiedyś próbowaliśmy je sprzedać w internecie, ale z marnym skutkiem. Robienie zdjęć i opisywanie jest pracochłonne, klienci w internecie chcą natychmiastowego feedbacku, a kiedy popołudniami pracuję, często mogę odpowiedzieć dopiero po upływie jednej doby, wreszcie – cena jednostkowa jest niska, a mimo to zdarzyło się, że klient oszukał.

Sprzedaż ciuchów internecie to wiele zachodu o małe grosze. Rynek jest przesycony – nie warto. Udawało mi się w internecie nie raz fajnie sprzedać inne używane i niepotrzebne rzeczy, ale nie ubrania.

Co zrobiłem? Spakowałem rzeczy w torby i zaniosłem do pobliskiego lumpeksu. Dogadałem się z właścicielką. Za zostawione rzeczy zgarnąłem 90 zł. Dla mnie OK – mam kłopot z głowy, mimo że sprzedając to w internecie miałbym więcej pieniędzy, to i latania oraz zachodu więcej. Wolę przeznaczyć swój czas na ciekawsze rzeczy.

To dobry pomysł – dogadaj się z pobliskim lumpeksem i zanoś rzeczy, których nie potrzebujesz – czasem to lepsze niż próba podarowania rzeczy np. rodzinie i znajomym – niektórzy mogą być wręcz obrażeni faktem, że proponujesz używane rzeczy, choć tego nie okazują – tutaj jest jednak pełen spokój – to rozwiązanie, z odsprzedażą ubrań w zaprzyjaźnionym second handzie jest super.

;-D