Herbapol Odporność na stres i zmęczenie – syrop owocowy …z kukurydzy!!!

Dzisiejsza sprawa nadaję się na interwencje u rzecznika praw konsumenta i nie wiem, czy w czasie urlopu nie pójdę i nie zacznę skarżyć Herbapolu o zakupiony syrop. Kupiłem bowiem uwaga! SYROP OWOCOWY zgodnie z napisem na opakowaniu, który według mojej wiedzy biologicznej, botanicznej i chemicznej jest wątpliwy! Czy on w ogóle jest syropem owocowym!!!???

Zdjęcie-0742

Głównym składnikiem syropu „owocowego” firmy Herbapol jest bowiem syrop glukozowo-fruktozowy i/lub cukier, które w żadnym wypadku nie są z owoców!!! Tym, którzy jeszcze nie kliknęli w link z Wikipedii mówię, że tzw „syrop” glukozowo-fruktozowy jest produktem chemicznym! Produkuje się go z kukurydzy przy użyciu enzymów i kwasów!

Czy kukurydza jest owocem? Odpowiedzcie mi?

Szacuje się, że powszechnie dodawany do żywności syrop glukozowo-fruktozowy jest odpowiedzialny za szereg chorób, otyłość, choroby układu krążenia, tzw. choroby cywilizacyjne…

Zdjęcie-0741

Wróćmy do „produktu” Herbapolu! Poza szeregiem nietypowych składników, sok owocowy, optymistycznie licząc to ca. 8% objętości produktu Herbapolu. Elementarna matematyka mówi nam, że syrop-glukozowo fruktozowy to aż ca. 92% objętości produktu.

Wróćmy jednak do konsekwencji zdrowotnych spożywania syropu glukozowo-fruktozowego – za Wikipedią:

Dotąd ustalono, że spożywanie dużych ilości produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy:

  • powoduje szybkie tycie i chroniczną otyłość (fruktoza spożywana nawet w niewielkich ilościach, nastawia organizm na produkcję tkanki tłuszczowej, zwłaszcza gromadzącej się wokół narządów wewnętrznych).
  • zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2, potęguje apetyt, prowadzi do reaktywnej hipoglikemii,
  • (…)
  • przyczynia się do zwiększenia możliwości wystąpienia zespołu jelita drażliwego,
  • może powodować zaćmę cukrzycową.

I co Wy na to?