Ile można zarobić na blogu?

Niezmiennie, co jakiś czas zdradzam na swoich blogach tajniki blogerskie a także wieści z frontu tzw. zarabiania na blogu. Dziś fragment mojej korespondencji z pewną agencją marketingową, rozmawiającą o współpracy. Oczywiście wszelkie dane identyfikujące klienta zgodnie z dobrym obyczajem wycinam… jednak patrzcie sami 😀

…firma z Warszawy chce się zareklamować na moich blogach – mam się zająć tematem i opracować go… ale co się okazuje… rozmowa kończy się zdaniem:

 ….niestety Klient nie przewiduje płatnej współpracy.

Z pozdrowieniami

Beata*********

Odpowiadam zatem:

No ale Pani za darmo, społecznie przecież nie pracuje 🙂

Proszę uświadomić klienta, że za darmo się nie da zrobić kampanii. Powiem Pani, że codziennie wycinam z dziesięć komentarzy na blogach (nam 6 adresów z PR3), przemycanych linków i poleceń tzw. Klientów, oraz odbieram tyle samo maili z sugestią mojej darmowej współpracy.
 
Po prostu cały Państwa – agencji, marketingowców itp. tytaniczny wysiłek idzie zwyczajnie do kosza. Nie ma możliwości dostania czegoś dobrej jakości za darmo, ba, nawet jabłka w warzywniaku za piękny uśmiech nie dostanę.
 
Pozdrawiam i życzę udanego dnia 🙂
Remigiusz
Flag_of_Europe.svg
No i tak to wygląda, oczywiście na ogół nawet mi się nie chce odpisywać i ciągnąć tematu, jednak tym razem pomyślałem, że zainteresuje to Czytelników 😀
Ile można zarobić na blogu?
Gdyby płacili za wysłuchiwanie przeróżnych fantastów to pewnie sporo ;-D Czy oby na pewno jesteśmy w Europie?

Wydaje mi się, że wciąż panują u nas dzikie, azjatyckie obyczaje w marketingu.