Jak przedłużyć życie komputera. Historia legendarnego C64. MP3

Commodore 64. Komputer najdłużej produkowany w historii ludzkości w niemal niezmienionej konstrukcji. Od 1982 do 1994, ten sam sprzęt, jedynie z kosmetycznymi zmianami w obudowie. Totalny szok, jeśli patrzeć na obecne tempo zmian. Przez ten czas sprzęt miał coraz to nowsze oprogramowanie, aplikacje, gry, rozszerzenia, cały czas pozostając dokładnie tym samym sprzętem, o 100% tych samych parametrach, w tej samej klasie, z tym samym procesorem i pamięcią. W epoce 8-bit nie trzeba było kupować nowego sprzętu co kilkanaście miesięcy, by nadążyć….

Podkreślam: Jednostka C64 z 1982 roku, niczym się w zasadzie nie różniła od tej z 1994 roku. Aplikacja z roku 1994 chodziła równie sprawnie na moim komputerze, który kupiłem ok 1989 roku, co na komputerze kumpla z 1992 roku. Pełen cykl życia to 12 lat, nawet do 15 lat, jeśli policzyć wsparcie techniczne i gwarancyjne wówczas.

Mój obecny laptop (ten sam model u jednego kolegi i drugiej koleżanki), mimo dbania o niego i wykonywania nakazanych aktualizacji, dyszy i sapie po 6 miesiącach, po 9 miesiącach ledwo nadaje się do użytku. Obecne oprogramowanie /obowiązkowe aktualizacje, itp./ wymusza kompletnie nowy sprzęt już nawet szybciej niż gwarancyjne 2 lata… Jak sobie z tym poradzić? Czy kupić nowy sprzęt, czy męczyć się w bólach na dotychczasowym?

O rozwiązaniu dylematu w nagraniu MP3.

Zapraszam:

Do pobrania: http://oszczedzanie.biz/wp-content/uploads/2017/02/nowystarykomputer.mp3

Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Napisz jak u Ciebie wygląda kupno komputera i jego cykl życia! Jakiej klasy sprzęt kupujesz i jak często zmieniasz?