Kąpiel w wannie czy prysznic? Koszt i oszczędności

Czy zastanawialiście się co dla nas jest lepsze, czy kąpiel w wannie, czy też prysznic? Wszystko zależy jak podejść do tematu i jaki jest nasz priorytet. Na początek weźmy pod uwagę finanse. Bardzo trudno jednoznacznie obliczyć ile kosztuje kąpiel w wannie pełnej ciepłej wody z uwagi na bardzo różne ceny wody w Polsce. Sam koszt wody jest dosyć złożony, ponieważ jest do niego doliczona cena za oczyszczanie wody oraz podgrzanie. Większość z Was mieszka w mieszkaniach oraz jest podłączona do miejskiego wodociągu, zatem pozwalam sobie uwzględnić te zmienne…

…no dobrze, nie będę Was zanudzał matematyką, można przyjąć, że koszt kąpieli w dużej wannie pełnej ciepłej wody to jednorazowo wydatek 3 zł. Oczywiście nie odczuwamy tego od razu… za przyjemność przyjdzie zapłacić w comiesięcznym rachunki.

Koszt porządnego, jednorazowego  prysznica to około 1 zł. I to by było na tyle. Jeśli mamy zwyczaj choćby co 2 dni wylegiwać się w wannie pełnej ciepłej wody i piany, to jest to koszt dodatkowy 30 zł miesięcznie, w stosunku do prysznica.

Pieniądze to jednak nie wszystko. Kąpiel w wannie niesamowicie relaksuje, ponadto może spełniać rolę terapeutyczną. Po pierwsze wygrzewa mięśnie, rozluźnia, dlatego uważam, że np. osoba trenująca przynajmniej raz w tygodniu powinna zafundować sobie regeneracyjną kąpiel.

Dodatkowo do wody można dodać olejku eteryczne, np. kiedy coś słabo się czujemy kilka kropel olejku herbacianego, albo eukaliptusa. Dodatkowo można sobie zafundować kąpiel w wodzie morskiej… nie to nie żart! Kupujemy worek szarej, gruboziarnistej soli (takiej do przetworów) i wsypujemy 1/3-1/2 paczki do wanny pełnej cieplej wody. Ta sól pochodzi z prehistorycznego morza i w postaci nieoczyszczonej „odda” wszystkie zalety kąpieli w wodzie morskiej.

Polecam nie oszczędzać za wszelką cenę i w wolnym, luźniejszym dniu zafundować sobie wieczorem regeneracyjną kąpiel, zamiast oszczędnego prysznica.

Życzę przyjemnej kąpieli i rewelacyjnego samopoczucia!

…a kiedy już się zrelaksujesz napisz mi jakiś komentarz poniżej 😉

Pozdrawiam!