Przyczyna zawałów i chorób krążenia w produktach ze sklepu!

Przez lata byliśmy karmieni błędnymi informacjami odnośnie przyczyn zawałów serca i chorób krążenia. Przyczyną zła miał być tłuszcz, głównie smalec, tymczasem są na świecie społeczności, które jedzą tylko tłuszcz zwierzęcy i na choroby sercowo-krążeniowe nie chorują, zatem teoria 'smalcowa’ nie kleiła się od początku.

Nie przeszkadzało to koncernom rozpętać tłuszczową nagonkę: smalec zły, masło złe, jajko złe…. nie jedz bo padniesz na zawał. Uwierzyli prawie wszyscy – trenerzy fitness, dietetycy, co słabsi lekarze…

Obecnie przyczyna chorób krążenia jest już nie tyle w 100% rozpoznana, co stopniowo zakazywana w cywilizowanych krajach (ale oczywiście nie w Polsce). Mowa o tłuszczach trans – tłuszczach utwardzonych.

Tłuszcze trans są już zakazane u naszych skandynawskich sąsiadów, dokładnie za rok znikną one z rynku USA.

Jak rozpoznać tłuszcze trans w produktach?

Zerkasz na skład i szukasz słów: olej/tłuszcz utwardzony  lub uwodorniony. Zaskoczy cię w jak wielu produktach jest ta trucizna. (Jest nawet w niektórych 'zdrowych’ batonach, masakra!)

Tłuszcz naturalny taki jak masło NIE jest szkodliwy – to właśnie tłuszcz syntetycznie zmieniony jest śmiertelnym zagrożeniem dla Ciebie i Twoich bliskich (np. margaryna).

P.S. Kliknij na ikonkę obok i udostępnij tę informację swoim znajomym! informujmy i wywierajmy presję na producentów aby usunęli truciznę z produktów żywnościowych!