Tablet – wpis testowy na Androidzie 4.2

Piotr prosił mnie o kilka słow na temat nowo zakupionego tabletu. Szukałem oczywiście jakiegoś kompromisu pomiędzy parametrami i ceną, jednak po wielu rozmowach zrezygnowałem z najtańszej chińszczyzny. Wydałem 1100 zł na tablet Lenovo 10.1 cali z modemem 3G.

Miałem także ambicje spróbować blogowania na klawiaturze tabletu, czego efekty właśnie widzicie. Szczerze mówiąc w tej chwili nie za bardzo wyobrażam sobie pisania na czymś mniejszym niż dziesięć cali – rozmiar klawiszy na poziomo wyświetlanej klawiaturze to jak dla mnie minimum.

Ciekawie mnie, czy któryś z autorów też napisał ostatnio jakiś post na tablecie. Nie jest to szczyt wygody, ale ma pewne wyraźne zalety. Kto zgadnie jakie?

tablet

Dalszą część wpisu robię już rano z klawiatury, laptopa. Oczywiście wielką zaletą dla mnie jest cisza urządzenia. Piszę dosyć szybko i energicznie = głośno uderzam w klawisze, co czyni pisanie późno, kiedy wszyscy śpią uciążliwym. 

Na nowo kupionym urządzeniu oczywiście pisanie jest, po wyłączeniu dźwięku – bezgłośne. 

Czy tablet sprawdzi się jako narzędzie dla blogera? Zobaczymy. Tymczasem czeka mnie jeszcze dużo pracy z migracją bloga. Wracam do roboty 🙂