Tymbark Granat – tylko 1% soku z granatu oraz składnik, który przyprawia mnie o mdłości!

Jestem wkurzony, a nawet bardzo wkurzony i nigdy więcej nie kupię napoju Tymbark Granat…. i Wam to zaraz ładnie wytłumaczę. W napoju nie tylko prawie nie ma granatu, co więcej, jest w nim składnik, który większość z nas po prostu obrzydzi, o ile nie gorzej…. Jakim prawem można w Polsce sprzedawać podobne specyfiki? Szok… ale do rzeczy!

Przede wszystkim kupując Tymbark Granat  pomyślałem, że kupuję sok. Opakowanie bardzo sugestywne, widać na nim napis Granat i owoce granatu. Dopiero wczytując się w trudno zauważalne napisy widać napis „napój”. Ten napis jest dla mnie ZA MAŁO czytelny. Nawet jeśli powiększysz obrazek, jak szybko go odnajdziesz? Co? Kliknij i przekonaj się sam/a!!!

Analiza etykiety w chyba nie zaskakuje w kontekście tytułu dzisiejszego wpisu. Granat to tyko 1% i to nie sok zwykły, ale wyprodukowany z soku zagęszczonego. Czy tutaj mogę przedstawić jakiś komentarz używając kulturalnych słów? Obawiam się, że nie, dlatego nie skomentuję dalej tematu zawartości granatu w Tymbark Granat.

No i teraz najgorsze! Koszenila! Czy wiecie co to w ogóle jest? Jeśli nie – to już pokazuje.

To jest właśnie koszenila. Produkt odzwierzęcy uzyskiwany z tego robala… może inne ujęcie?

Proszę, dalej masz smaka na mielonego robaka? Bo mnie po prostu cofa! Aby nie było, że coś ściemniam – link z Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_karminowy

Uważam, że na napoju powinno być wyraźne ostrzeżenie, dużymi literami że zawiera on produkt odzwierzęcy, nie tylko z uwag na wegan czy wegetarian, ale także na liczne rzesze alergików, dla których kontakt z substancją tego typu może zakończyć się poważnymi konsekwencjami – tego ostrzeżenia brak.

Jako klient, konsument, czuje się oszukany!

Naprawdę nie polecam, to w moim odczuciu, najgorszy jakościowo napitek, który kupiłem w ostatnim czasie.

Proszę, podziel się tym wpisem ze znajomymi, w szczególności z osobami, których dieta wyklucza produkty odzwierzęce oraz z alergikami! Udostępnij ten wpis!