Jaki chleb warto kupić?

Kiedy kupuję chleb, taki zwykły, z pobliskiej piekarni, to nie dość, że szybko czerstwieje to także zaraz bierze go pleśń. Można się nim napychać, a człowiek i tak jest zaraz głodny. Ale co tam, jesteśmy przecież do niego przyzwyczajeni, są przecież gorsze rzeczy a’la pieczywo z McDonald’s… nie jest tak źle.

Rzut oka na skład pokazuje cały asortyment ulepszaczy, chemii, nie wiadomo czego, więc może jednak jest źle? Nieprawdaż?

Postanowiłem częściej kupować chleb prawdziwy, po pierwsze żytni z pełnego przemiału, na zakwasie, bez dziwnych dodatków i chemii. Taki chleb jest trochę droższy, ale najadam się nim bardziej i wystarczy nawet na kilka dni. Nie czerstwieje, nie pleśnieje, jest wyraźnie cięższy niż białe pieczywo… po drugie wszem i wobec możemy przeczytać, że to jest zdrowe…

chlebTaki ciemny chleb smakuje inaczej i wiele osób nie jest do niego przyzwyczajonych, ale warto spróbować.Zdecydowanie!

UWAGA! Nie każdy chleb jednak oznaczony jako wieloziarnisty, czy ciemny jest prawdziwy. Często są to podróby barwione karmelem a nawet kawą.